Uudiste arhiiv

Pääsukesemärgi saab 29 kõrge kvaliteediga Eesti toidutoodet


Eile selgusid tänavuse toiduainete hindamise lõplikud tulemused, mille kohaselt antakse Tunnustatud Eesti Maitse pääsukesemärk 29 tootele. Toodete hindamine toimus viies tootegrupis, kõige arvukamalt esitati hindamisele teraviljatooteid.


Hindajatel jätkus häid sõnu kõigi 29 märgi saanud toiduaine kohta.


Tunnustatud Eesti Maitse pääsukesemärk antakse kõrge kvaliteediga toidutoodetele, mille valmistamiseks kasutatakse Eestist pärit põhitoorainet. „Hea meel on tõdeda, et seekordsele hindamisele esitati varasemast enam kodumaisest toorainest valmistatud lihatooteid. Samuti teeb rõõmu, et mitmed väiketootjad on hindamisele esitanud huvitavaid ja eristuvaid toiduaineid,“ ütles Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhataja Roomet Sõrmus.


TNS Emori poolt kevadel avaldatud uuringu kohaselt on pääsukesemärk Eesti kõige tuntum ja mõjukam toidumärgis. Pääsukesemärki teab 84% Eesti elanikest. Samuti on pääsukesemärgil Eestis kasutatavatest toidumärgistest kõige suurem mõju tarbijate ostuotsusele. 50% uuringus osalejatest kinnitas, et just see märk on oluline ostuotsuse tegemisel.


Põllumajandus-Kaubanduskoda on toidukvaliteedimärke välja andnud 1998. aastast alates, sellel sügisel toimus toidu hindamine 22. korda. Tooteid hindavad toiduainetööstuste, teadusasutuste ja -laborite erialaspetsialistidest koosnevad ekspertkomisjonid. Eksperdid on saanud hindamise läbiviimiseks vastava koolituse. Hindamine toimub väljatöötatud kriteeriumide alusel pimetestil, ekspertide isiklikud maitse-eelistused arvesse ei lähe. Kvaliteedimärgiga toodete kvaliteeti kontrollitakse lisaks põhihindamisele litsentsilepingu kehtimise ajal ka jooksvalt, et tagada märgiga toodete läbivalt kõrge kvaliteet.


Tunnustatud Eesti Maitse ja Tunnustatud Maitse kvaliteedimärkide tunnistused antakse toidutootjatele pidulikult kätte homme, 26. oktoobril kell 18 Tartus Vanemuise Kontserdimajas algaval sügisballil. Märkide kandmise õiguse saab tänavu kokku 38 toodet - 29 tootele antakse pääsukesemärk ja 9 tootele ristikumärk.


Tunnustatud Eesti Maitse päritolu- ja kvaliteedimärk antakse ka AS Läätsa Kalatööstuse Saaremaa vürtsikiludele.