Kurgi-laimileemes serveeritud kaalikaviilus heeringapelmeenid

KOOSTISOSAD:

Kurgileem

300 grammi värsket kurki
küüs Eesti küüslauku
kaks suuremat laimi
keskmine pirn
meresoola
musta pipart
värsket tilli
jalapenokastet

Pelmeenid

200 grammi Kaluri õrnsoola-heeringafileed
võimalikult suur ümar kaalikas
punane sibul
värsket kurki
värske tüümian
keskmine pirn
kappareid
heeringamarja
laimikoort
heeringamarja
laimikoort
värsket kurki
värsket tilli
röstitud leiba

VALMISTAMINE:

Tõsta pestud ja paksudeks viiludeks lõigatud kurk, viilutatud pirn, küüslauk, värske till, kahe laimi mahl köögikombaini ning purusta. Kalla segu suurde kaussi, maitsesta jalapenokastme, soola, pipra ja riivitud laimikoorega. Lase rahulikult külmikus tunnikene laagerduda. Tunnise ootamise järel sega kurgisegu, maitse ja maitsesta vajadusel uuesti. Nüüd sõelu segu läbi mitme marli, kurgileem peaks tulema läbipaistev. Maitse ja maitsesta uuesti. Leem peab maitsema värskelt, aromaatselt.

Lõika pestud ja kooritud kaalika keskelt millimeetrise paksusega viilud: parima tulemuse annab viilutaja, kuid saab ka terava kööginoaga. Lõigata tuleb ülimalt ettevaatlikult. Kui viilud on olemas, aseta need äsja keenud, kuid tulelt tõstetud vette, kuhu on lisatud ka soola ja laimikoori. Katsu viile aegajalt, kui need on pehmenenud nii, et neid saab voolida, tõsta köögipaberiga kaetud taldrikul külmikusse.

Haki nüüd peeneks heeringafilee, punane sibul, kurk, kapparid ja pirn ning sega kausis kokku. Maitsesta soola ja pipraga, lisa tüümiani. Riivi kaussi ka laimikoort ja lisa heeringamari. Sega kõik ühtlaseks. Laota kaalikaviil lõikelauale, tõsta sellele heeringasegu ja keera kaalikaviil ümber kalasegu, määri kaalikaviilu äär veega, et need omavahel kokku jääksid.

Serveerimisel tõsta kausi keskele kolm pelmeeni, nirista nende ümber kurgileent. Raputa toidule peale heeringamarja, riivi laimikoort, ülipeeneks hakitud kurki ja tillioksi.